Co je to hosting?

Webhosting, někdy se nazývá jen zkráceně hosting, je pronájem místa pro vaše webové stránky.

Webhosting, někdy se nazývá jen zkráceně hosting, je pronájem místa pro vaše webové stránky. Je to něco jako pozemek pro váš dům – stránky. Na webhostingu je umístěn například redakční systém, ve kterém si stránky vytváříte a spravujete. Dále jsou na hostingu nahrané všechny obrázky a fotky, které chcete na svých stránkách ukázat, a také sem směřuje vaše doména. To je adresa vašich stránek, pod kterou vás každý na internetu najde. Za hosting - pronájem webového prostoru platí provozovatel webových stránek provozovateli webhostingu pravidelné splátky.

Uživatel, nájemce webového prostoru, má neomezený přístup ke svým webovým stránkám.
Ty může libovolně upravovat, přidávat nebo mazat. Celková velikost stránek je přitom ohraničena velikostí vyhrazeného diskového prostoru na daném hostingu. Ta se dnes pohybuje v řádu gigabajtů.

Například balíček Komplet poskytuje už od 49 korun měsíčně vše, co může zákazník od hostingu očekávat. Nabízí 2 GB diskového prostoru, což je dostatek pro rozsáhlou webovou prezentaci nebo elektronický obchod, to vše včetně emailových schránek. Komplet lze objednat na operačním systému Linux spolu s PHP skripty a MySQL databází nebo na Windows s ASPX skripty a MS SQL databází. Tyto technologie jsou využívány moderními redakčními systémy, které slouží k provozu webových prezentací. Parametry PHP a ASPX skriptování jsou nastaveny tak, aby vyhovovaly většině webových aplikací, ať už jde například o systémy WordPress, Joomla nebo Drupal, případně o další open-source řešení (osCommerce, phpBB).

Zpět na seznam témat

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.