Jak to vlastně funguje?

V současnosti je většina webových stránek založena na redakčním systému, ve kterém se stránky vytváří a aktualizují. Takové stránky pak vyžadují u hostingu podporu speciálních technologií. Poskytovatelé webhostingu tyto technologie nabízí jako standardní součást webhostingové služby. Prostý pronájem místa na hostingovém serveru je tak obohacen o podporu skriptování a databází. Konkrétní technologie se pak odvíjí od použitého operačního systému hostingového serveru.

Na operačním systému Linux je podporováno skriptování PHP, typicky v kombinaci s databází MySQL. Obdobné technologie nabízí webhosting na serverech s operačním systémem Windows. Webové stránky bývají generovány technologií ASPX (.NET), jako databáze se využívá MS SQL databáze. Uvedené technologie umožňují provozovatelům webových stránek instalovat nejrůznější redakční systémy, které usnadňují tvorbu a správu webových stránek.

Podívejme se ale na praktickou stránku věci. Vaše nároky na hosting mohou být různé. Hosting u Active 24 je ale postaven tak, že vyhoví následujícím scénářům:

  • Provozujete jednoduchou prezentaci, kde bude například nutné odesílat data z objednávkového formuláře emailem.
  • Postavíte svůj web na některém z open-source redakčních systémů. Může jít o WordPress, Joomlu nebo Drupal. Ve všech těchto případech bude hosting Komplet nebo jakýkoliv multihosting (Home, Business) vhodnou volbou.
  • Budete provozovat rozsáhlý elektronický obchod nebo web postavený na Wordpressu či Drupalu s mnoha doplňky, tzv. pluginy. Některé z těchto doplňků kladou zvýšené nároky na hosting, což ale není problém, protože například hodnoty memory limitu jsou více než dostatečné pro všechny tyto scénáře.

Zpět na seznam témat

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.