Jak vybrat správný hosting?

Výběr vhodného webhostingu je prvním krokem, který většinou řešíte společně s výběrem nejvhodnější domény.

Využijte redakční systém

Cesta k vlastním webovým stránkám může být jednodušší, než se vám na první pohled zdá. Pro tvorbu a správu webových stránek můžete využít tzv. redakční systém. Většina z nich je dostupná zdarma, navíc u nás jsou tyto systémy součástí našich služeb. Stačí jedno kliknutí a můžete je začít využívat a tvořit vlastní web.

Pokud jde o požadavky na hosting, budete s největší pravděpodobností potřebovat podporu skriptů PHP a databáze MySQL na operačním systému Linux. V případě webhostingu u ACTIVE 24 vám doporučíme webhosting Komplet za 49 Kč měsíčně. Jde o hosting s neomezeným diskovým prostorem pro jedny webové stránky a jednu doménu. Pokud budete chtít provozovat více webových prezentací, je výhodnější využít balíčky Firma nebo Expert. Varianta Firma stojí 129 korun měsíčně. V rámci této služby můžete provozovat 5 samostatných webových prezentací. K dispozici máte opět neomezený diskový prostor a podporu všech moderních technologií, které bude váš web nebo redakční systém vyžadovat.

Linux nebo Windows

Ať už půjde o soukromou osobu, živnostníka nebo firmu, výběr hostingu a zřízení webové prezentace budou velice podobné. Nejpopulárnějším „jazykem“ ke tvorbě stránek je dnes PHP. Pokud tedy budete používat stránky, které někdo (dodavatel vašich stránek) vyrobil pomocí PHP, budete totéž požadovat po webhostingu. Informace zobrazované na stránkách se pak obvykle ukládají do databáze, populární je například databáze MySQL. Opět platí, že k běhu takových stránek bude třeba mít na webhostingu instalovanou databázi MySQL. Obě uvedené technologie jsou většinou provozované na webhostingu, jehož operační systém se nazývá Linux.

Pokud vám tedy tvůrce vašich stránek nabízí stránky včetně redakčního systému, s jehož pomocí budete aktualizovat své stránky, půjde pravděpodobně o kombinaci jazyka (správněji „skriptování“) PHP a databáze MySQL. Všechny tyto technologie musí být obsaženy ve vašem hostingu, aby vaše stránky správně fungovaly, požadovat budete operační systém Linux. U ACTIVE 24 zaplatíte za takový hosting (Komplet) 49 Kč za měsíc a získáte neomezený diskový prostor pro vaše stránky.

Alternativou k Linuxu je systém Windows. Zde namísto na PHP narazíte na zkratky ASP nebo ASPX, případně na zkratku .NET. Tyto 3 pojmy říkají, v jakém programovacím jazyku (skriptování) jsou stránky vytvořeny. Analogicky jako na Linuxu budete na Windows potřebovat databázi, v tomto případě půjde o MS SQL. A zase, všechny uvedené technologie musí být instalované na vašem hostingu, aby web fungoval, jak má. Stejně jako v předchozím odstavci můžete využít hosting Komplet s neomezeným diskovým prostorem (od 49 Kč/měsíc).

Kvalitní hosting je dnes neomezený

Co dál? Každý webhosting nabízí FTP, což je způsob, jak můžete stránky na webhosting nahrát. Vlastně zkopírujete dodané soubory od tvůrce webu do vyhrazeného webového prostoru. Prostor, který vám dodavatel webhostingu vyhradí, je dnes většinou neomezený. Máte tak spoustu místa pro své stránky, skripty, obrázky, videa a případně další typy souborů. Součástí webhostingového pronájmu bývají také emailové služby. Je dobré vědět, kolik a jak velkých emailových schránek můžete mít na daném webhostingu. U ACTIVE 24 nabízíme neomezený počet e-mailových schránek.

Jeden nebo více webů?

Může se stát, že vaše požadavky rostou a že budete chtít provozovat více samostatných webů. Jít může například o prezentační webové stránky, kromě nich budete mít vlastní elektronický obchod. Mnoho firem dnes také využívá tzv. mikroweby, které většinou slouží k propagaci jednotlivých produktů firmy, pro nejrůznější kampaně, na podporu reklamních akcí či soutěží apod. Budete tedy chtít provozovat a hostovat více webů. Pro tento případ jsou v nabídce ACTIVE 24 balíčky Firma a Expert.

Tyto balíčky využijete, pokud máte více webových stránek, aplikací či projektů. Varianta Firma je určena pro hosting 5 webů a program Expert je navržen pro hosting až 10 samostatných webových stránek. Balíčky stojí od 149 Kč měsíčně. Pokud si tedy objednáte balíček Firma Linux za 149 korun měsíčně, můžete provozovat až 5 samostatných webů. Diskový prostor pro webové stránky je u obou variant neomezený. Ke každému webu můžete přidat neomezený počet MySQL databází. Nahrávat data na server můžete pomocí protokolu FTP, počet těchto uživatelských FTP účtů je opět neomezený.

Za zmínku stojí také další parametry hostingu u ACTIVE 24. Pokud si zřídíte hosting na Linuxu, tak můžete využívat paměť o velikosti 256 megabajtů, skript může běžet 120 vteřin a na server lze uploadovat přes protokol http soubor o velikosti 256 MB. K čemu jsou tato čísla dobrá? Například můžete na takovém hostingu bez problémů využívat většinu open-source redakčních systémů, například WordPress, Joomlu nebo Drupal. Tyto systémy je navíc možné jediným kliknutím předinstalovat na váš hosting, při jeho zřízení nebo kdykoliv později.

Vlastní webové stránky, hostované u ACTIVE 24, jsou tak otázkou několika málo kliknutí.

Zpět na seznam témat

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.