Co jsou SSL certifikáty?

Protokol (Secure Socket Layer) je v současné době jednou z nejpoužívanějších metod zajištění bezpečného přenosu dat přes počítačové sítě. Pomocí digitálních certifikátů je tak zašifrována veškerá komunikace mezi klientem (webovým prohlížečem, emailovým klientem) a serverem. Při použití SSL může mít uživatel jistotu, že server, kterému odesílá data, je skutečně server, který zamýšlel navštívit, a hlavně, že předávaná data nemohou být "po cestě" odposlechnuta a zneužita třetí stranou.

Nasazení SSL certifikátů je vhodné na místech, kde jsou návštěvníci stránek vyzýváni k zadávání citlivých údajů - např. jmen a hesel při přihlašování. S naprostou samozřejmostí by pak měly být nasazeny zejména na e-shopech a platebních branách, kde je důvěryhodnost a zabezpečení vkládaných údajů nezbytně nutná.

Pro zabezpečení webů doporučujeme nejpoužívanější certifikáty.

Thawte Web Server (OV)

Thawte Web Server SSL certifikát zajišťuje kompletní identifikaci a ověření společnosti, pro kterou je vystaven, deklaruje tedy, kdo je provozovatelem takto zabezpečených webových stránek.

Rapid SSL

Nejlevnější SSL certifikát, pomocí kterého si můžete zabezpečit svůj web. Rapid SSL je validován pouze na úrovni ověření domény pomocí zaslaného potvrzovacího e-mailu, což umožňuje jeho velice rychlé vystavení. Doporučujeme pro zabezpečení intranetových řešení, mailových nebo jednoduchých webů.

Thawte SSL 123

Zabezpečte si web SSL certifikátem. Thawte SSL 123 je jeden z nejpoužívanějších certifikátů pro základní zabezpečení webu. Jeho vystavení je založeno na doménové validaci, která umožňuje velice rychlé vystavení certifikátu. Doporučujeme pro zabezpečení intranetových řešení, mailových serverů nebo jednoduchých webů či aplikací

 

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.